ADANA BAROSU’NUN DÜZENLEDİĞİ VAKA TEMELLİ ÇOCUK ADALET SİSTEMİ EĞİTİMİ YAPILDI

Adana Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından düzenlenen, Hacettepe Üniversitesi Ergen Sağlığı uzmanı Prof. Dr. Orhan Derman, Emekli Cumhuriyet Savcısı Orhan Güldiker,  ÇAÇAV Koodinatörü ve ECPAT Türkiye Başkanı Av. Şahin Antakyalıoğlu ve Ankara Adli Destek Müdürlüğü Uzman Pedegog Seda Çakır ile Vaka Temelli Çocuk Adalet Sistemi Eğitimi yapıldı.

Resim önizlemesi

Şirin Park Otel’de konunun uzmanları ile 2 gün süren eğitimde; Şiddet ve istismara maruz kalmış çocuklar ve Suça Sürüklenen Çocuklar ile dezavantajlı gruplarda yer alan çocuklarla iletişim ve hukuki danışmanlık ve destek konusunda interaktif ve çeşitli örnekleri üzerinde konuşuldu.

Resim önizlemesi

Program sonunda Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz’ın da katılımıyla eğitmenlere teşekkür plaketi takdim edildi. Av. Gökayaz, “Çocuğun adalet mekanizması içinde sadece bir konu değil de bir hak öznesi olarak yer alabileceği, çocukların haklarını onlara teslim eden bir hukuk ve dolayısıyla adalet sisteminin gerekliliği, sadece çocukların gelecek olmasından dolayı değil, onların yaşam ortağımız olmasından dolayı da açıktır. Çocuklarımıza gönüllülük esasına dayalı destek ve hukuki hak arayan Çocuk Hakları Merkezi üyelerimize, tüm katılımcılara ve eğitim veren konuşmacılarımıza birlikte düşünmemize verdikleri katkı için çok teşekkür ederiz.” dedi.

Resim önizlemesi

Eğitime, avukatların yanı sıra, Baro Başkan Yardımcısı ve Çocuk Hakları Merkez Koordinatörü Av. Miyesser Ersalan Önenli,  Çocuk Hakları Merkez Başkanı Av. Gamze Lamba Apaydın ve Av. Murat Gülsün, Başkan Yardımcıları Av. Ayça Kara Sığırcı ve Av.Merve Toğma ile merkez üyeleri Av. Hatice Canhilal,  Av. Rukiye Çinkılıç, Av. Çiğdem Anteplioğlu Cin, Av. Emine Ufuktepe, Av. Deniz Eylem Coşkun, Av.Feyza Bobuş, Av. Bengisu Görgün Özgüven, Av. Fırat Söyler, stajyer avukat Bahar Şen, Av. Jülide Efeoğlu, Av. İpek Dirim Kara, Av.Dilan Yaman, Av.Kübra Zana Gergersoy, Av. Sibel Öner, Av. Deniz Kardelen Çekin, Av. Buse Ezgi Tuzcu, Av.Emel Nazlıcan İşcan, Av.Türken Talay, Av. Dudu Büşra Maksutoğlu, Av.Tuğba Tuna, Av. Merve Hande Çevlik ve  Av. Şirin Şeyma Bulut hazır bulundular.