SALDIRI YALANLANDI
‘Ceyhan Belediyesi Satın Alma Müdürü Vuruldu’ başlığı ile bazı basın yayın organlarında yer alan haberler asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır.Yaşanan olayda Yusuf Yıldırım’ın satın alma müdürü olmadığı ve şahsi meseleler nedeniyle silahlı saldırıya uğradığı belgelerle kanıtlanmıştır.

Ceyhan Belediye Satın Alma Müdürü Zahit Terdi’nin olduğu, Yusuf Yıldırım’ın herhangi bir yetkisi bulunmadığı ve şirket personeli olduğu kayıtlarımızda yer almaktadır. Her ne kadar ilgili haberde Yusuf Yıldırım’ı vuran şahsın kimliği belirli olmadığı söylenmiş ise de, fili işlediği iddia edilen şahsın kimliği belli olup, bu olayın belediyemiz ile alakalı bir sebepten gerçekleştirmediği resmî ifadeler ile ortaya çıkmıştır.

Olayın aslı; Belediyemiz personeli Yusuf Yıldırım’ın 15.05.2020 Cuma günü Mithatpaşa Mahallesi’ndeki evinden çıkarken, infaz yasası ile uygulanan aftan yararlanarak cezaevinden yeni çıktığı öğrenilen Onur K. tarafından tüfekle yaralanmış olup, haberde bahsedildiğinin aksine belediyemiz ile alakasının bulunmadığı, şahsi husumet nedeniyle yaşandığı karşılıklı ifadelerle anlaşılmıştır.

31 Marttan sonra şaibelerden, yolsuzluklardan ve kaostan uzak bir belediyecilik anlayışı ile çalıştıklarını belirten Ceyhan Belediye Başkanımız Hülya Erdem, “Bizim dönemimizle alakalı belediyemizin herhangi bir borcu bulunmamaktadır. Belediyemiz ile ilişkilendirilmeye çalışılan bu asılsız haberi esefle kınıyorum” dedi.