Bugün sosyal medyada gündeme gelen bir videoda, 2 çalışan döner paketlediği sırada maskesiz bir şekilde etlerle oynadı. Video kısa sürede yayılırken, görüntüleri paylaşan kullanıcı, "Bir hazır döner işletmesinde çekilmiş bu videoda dönerlerin paketlere dolum yapıldığı süreçte yaşananlar görünüyor" ifadelerine yer verildi.

Son dakika haberleri... Mide bulandıran görüntüler! Sosyal medyada tepki  yağdı: 'İğrençlik'

EN AĞIR CEZA VERİLMEDİĞİ SÜRECE REZALETLERİ BİTMEZ"

Kullanıcı açıklamasının devamında, "Rezillik, iğrençlik. En ağır ceza verilmediği sürece bu TikTok rezaletleri bitmez. Bu adamlara ayrı ağır bir ceza, işletmeye de ayrı ağır bir ceza vereceksiniz ki işletme sahibi her türlü işletmesini böyle başıboş adamlara bırakmaya korkacak" dedi.

Döner paketleyen çalışanların skandal görüntülerine tepki yağdı! Bakanlık harekete geçti

"NERESİNDEN TUTSANIZ REZİLLİK"

Görüntüler kısa sürede yayılırken, olay infial yarattı. Binlerce tepki gelen video için bir kullanıcı da "Önlük diye üstüne geçirdiği çöp poşeti, o iğrenç ağzına sürdüğü gıda... Neresinden tutsanız rezillik, gerçekten midem bulandı" değerlendirmesinde bulundu.

Döner paketleyen çalışanların skandal görüntülerine tepki yağdı! Bakanlık harekete geçti

"GEREKLİ CEZAİ İŞLEMLER UYGULANDI"

Konuyla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi. Açıklamada, "Tik Tok üzerinden yapılan paylaşım sonucu, toplumda infiali neden olan Kırklarelindeki söz konusu işletme tespit edilmiş, denetimler yapılmış, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında gerekli cezai işlemler uygulanmış ve Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi.

Döner paketleyen çalışanların skandal görüntülerine tepki yağdı! Bakanlık harekete geçti

ADANA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Bu arada Adana Valiliği, sosyal medya uygulaması TikTok'taki bir videoya konu olan ve sağlık koşullarına aykırı şekilde paketleme yapıldığı görülen bir hazır döner işletmesinin Adana'da bulunduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, et entegre tesisinde maskelerini çenelerine indirmiş vaziyette çalışan iki kişinin, müzik eşliğinde hijyen kurallarını ihlal ederek çektiği görüntülerin sosyal medyada yer aldığı anımsatıldı.
Açıklamada, söz konusu işletmenin Adana'da olduğuyla ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.