Adana’da bir karı-koca, sorun yaşadıkları kişilerle anlaşmazlığı çözme buluşması sırasında muhataplarını öldürmeye teşebbüste bulundukları iddiasıyla gözaltına alındı. Haklarında yağma ve tehdit suçlamasında da bulunulan Nevzat Ö. ve eşi Lale G. Ö. İsimli iki şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ANİDEN TEHDİTLER YAĞDIRDI

Beyazevler’deki bir avukatlık bürosuna kocası Nevzat Ö. ile gelen Lale G. Ö. anlaşmazlık içinde bulunduğu kişilerle konuşmanın bitiminde aniden sinirlenerek hakaret ve tehdit eşliğinde büroyu terk etti.

SİZİ ÖLDÜRECEĞİM

Bu sırada avukatlık bürosunun bulunduğu binanın kapısında beklemekte olan kocası Nevzat Ö. belindeki silahı çekip yukarı çıkarak büronun kapısını tekmeledi. İddialara ve kameralara yansıyan bu görüntülere göre, eşinin de tahrikiyle ruhsatsız olduğu belirlenen tabancasına mermi veren Nevzat Ö. “Sizi öldüreceğim” diye tehditler savurduktan sonra 46 NL 555 plakalı aracıyla olay yerinden kaçtı.

KARISIYLA BİRLİKTE SAKLANIRKEN YAKALANDI

Şikayetçilerin ifadesi doğrultusunda, MERNİS’e göre K. Maraş nüfusuna kayıtlı olan saldırgan Nevzat Ö. için bu ilin Emniyet Müdürlüğüne haber verildi. Ancak yapılan sıkı araştırmalar sonucunda Adana’da eşi ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.
Geceyi emniyette geçiren Nevzat Ö. ve eşi Lale G. Ö. ters kelepçe takılmak suretiyle getirildikleri Adana Adliyesi’nde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Mağdurların ise avukatları aracılığıyla bu karara itiraz edeceği ve tutuklama talebinde bulunacağı öğrenildi.

TAM BİR SUÇ MAKİNASI ÇIKTI

Edinilen bilgiler, hakkında öldürmeye teşebbüs, yağma ve tehdit suçlamasında bulunulan Nevzat Ö.’nün gerçek bir suç makinası olduğunu ortaya çıkardı.
Bu şahsın 2008-2023 yılları arasında kasten yaralama, hakaret, tehdit, şantaj, iftira, trafiği tehlikeye sokma ve ev hırsızlığı ile gözaltına alındığı görülüyor.
Mağdurların dilekçesinde yer alan öldürmeye teşebbüs, yağma ve tehdit suçlaması ve sabit kamera görüntüleri şüpheli hakkındaki adli kontrol şartının kaldırılarak tutuklamaya dönüşmesi talep edildi.