Adana Milletvekili Orhan Sümer, “Güzel Adana'mızın Feke İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşunu aynı heyecan, gurur, onur ve coşkuyla kutluyoruz” dedi.
Feke İlçesinin düşman işgalinden kurtuluşu sebebiyle yazılı bir açıklama yapan Sümer, şunları kaydetti.
“Bizler tarihi zaferlerle dolu, dünyada bağımsızlık ateşinin yanmasına öncü olmuş bir milletiz. Bağımsızlık mücadelemiz verilirken, bu toprakların tek bir karışını dahi teslim etmemek adına nice isimsiz kahramanlarımız Çukurova topraklarında işgalcilere ve isyancılara üstün bir mücadele örneği göstermişlerdir.
Bugün, memleketim diyebildiğimiz, havasına, suyuna, taşına, toprağına âşık olduğumuz bu güzel yurdumuzun her yerinde kahramanlarımızın bizlere bıraktığı şanlı miras ve yol gösteren direnç kaynağı mevcuttur.
Salgınlar, felaketler, savaşlar konu ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde tek vücut olabildiğimizde neleri başaracağımızın örnekleri şanlı tarihimize bakıldığında görülecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Fekelihemşehrilerimin 22 Mart Kurtuluş Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; bütün kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum."