VALİ DEMİRTAŞ MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN YAŞAM ALANININ REHABİLİTASYONU PROJESİNİN UYGULANACAĞI ALANDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Mahmut Demirtaş, Yüreğir ilçesi Sazak Mahallesi’nde Mevsimlik Tarım İşçilerinin Yaşam Alanının Rehabilitasyonu projesinin uygulanacağı alanda incelemelerde bulundu.

Resim önizlemesi

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile birlikte uygulanacak olan projenin detayları hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Demirtaş, tarım işçilerinin hayat standartlarının yükseltilmesi kapsamında çalışmalara devam ettiklerini dile getirdi ve gezici tarım işçisi olarak çalışmak amacıyla aileleri ile birlikte bulundukları illerden Adana'ya gelen vatandaşların ihtiyaçlarının insani ve medeni şartlarda karşılanması amacıyla hazırlanan projenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Resim önizlemesi

Vali Demirtaş’ın arazi incelemesine Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl ile Sazak Mahalle Muhtarı Hüseyin Tekdemir de katıldı. Yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından inceleme gezisi sona erdi.

VALİ DEMİRTAŞ SAĞLIK MERKEZLERİNE İNCELEME ZİYARETİNDE BULUNDU

Öte yandan Vali Mahmut Demirtaş, Yüreğir ilçesinde bulunan Akıncılar Sağlıklı Hayat Merkezi ve Güçlendirilmiş Akıncılar Göçmen Sağlığı Merkezine inceleme ziyaretinde bulundu.

Resim önizlemesi
Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl ile İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer’in de hazır bulunduğu inceleme ziyareti sırasında Vali Demirtaş’a sağlık merkezlerinde hayata geçirilmesi planlanan ‘‘Sağlıklı Hayata Ulaşım’’ konulu projenin detayları hakkında bilgi verildi.

Resim önizlemesi

Vali Demirtaş, sağlıklı hayat merkezlerinde sunulan koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri ile toplumun dezavantajlı kesimlerinin sağlıklı yaşam standartlarının yükseltilmesi amacıyla merkezlere ücretsiz ulaşımın sağlanmasını amaçlayan proje hakkında bilgiler almasının ardından yaptığı açıklamada;

Resim önizlemesi

‘‘Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimlerinin kolaylaştırılmasıyla birlikte merkezlerimizin sunduğu risk faktörleriyle mücadele, beslenme danışmanlığı, psiko-sosyal danışmanlık, kanser erken teşhis, tarama ve eğitim gibi birçok önemli konudaki hizmetlerden yararlananların sayısının arttırılması çok önemli bir çalışma.’’ diyerek projenin hayata geçirilmesi için faaliyet gösteren herkese teşekkür etti.

Resim önizlemesi
İnceleme ziyareti, Vali Demirtaş’ın merkezde bulunan sağlık birimlerini gezmesi ve burada verilen hizmetler hakkında ilgililerden bilgiler almasının ardından son buldu.

Resim önizlemesi