YUMURTALIK MUHTARLARI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞU TEMSİLCİLERİNDEN VALİ DEMİRTAŞ’A ZİYARET

Yumurtalık ilçesi Akdeniz Mahallesi Muhtarı ve Yumurtalık Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Çay, Akyuva Mahalle Muhtarı Mustafa Sümer ile çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan heyet, Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Vali Demirtaş, konuklarının kendisine ilettiği talep ve beklentileri dinledi. Aktarılan hususların çözümüne ilişkin gerekli çalışmaların yapılacağı vurgusunu yapan Vali Demirtaş, “Bizler fırsat buldukça muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve vatandaşlarımızla bir araya gelmeye çalışıyoruz.

Resim önizlemesi

Toplumumuzun tüm unsurlarını aynı mesafede kucaklıyoruz. Amacımız sorunları yerinde görerek, bizzat dinleyerek talep ve beklentilere en hızlı ve kalıcı şekilde karşılık vermek ve Adanalı hemşehrilerimizin mutluluğuna, huzuruna ve refahına katkıda bulunmak.” şeklinde konuştu. Yumurtalık ilçesi muhtar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ise kabulünden dolayı Vali Demirtaş’a teşekkürlerini ilettiler.

 

CEYHAN ENERJİ İHTİSAS ENDÜSTRİ BÖLGESİ PROJESİNDEKİ YATIRIM PLANLARI DEĞERLENDİRİLDİ

Öte yandan Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi projesinde yapılacak yatırım planları ile ilgili çalışmalar, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında düzenlenen toplantıda ele alındı.


Toplantıya Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Gürkan Yaşar ve ilgili diğer yetkililer katıldı. Toplantıda kısa bir değerlendirme yapan Vali Demirtaş, Çukurova ve Doğu Akdeniz’in doğal merkezi olan Adana’yı enerji, üretim ve dağıtım merkezi yapmak ve bölgenin stratejik konumunu lojistik avantaja dönüştürmek amacıyla önemli projelere imza attıklarını dile getirdi. Bu çalışmaların en başında Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi’nin geldiğini ifade eden Vali Demirtaş, Orta Doğu petrol ve doğalgaz rezervleri, uluslararası enerji boru hatları ve İskenderun Limanı’na olan yakınlığı ile enerji sektörü için önemli bir yatırım olan Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesinin tamamlanarak faaliyete geçirilmesi için çalışmaların kararlılıkla devam ettiğini kaydetti. Toplantı, proje ile ilgili gerçekleştirilmesi gereken çalışmaların ele alınması ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.