‘Çocuklarımız için ne gerekiyorsa yapacağım’

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Karataş Halk Eğitim Merkezi Bağlama ve Org Kursu’na 3 bağlama hediye etti, bir org da sözü verdi. Başkan Topuz, “Kursumuzun neye ihtiyacı varsa yapacağız” dedi.

Resim önizlemesi
Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz’un bağışladığı 3 bağlama törenle kurs yetkililerine verildi. Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz, Karataş Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Gökalp ve Halk Eğitim Müdür Muavini Hacı Kurt’un da katıldığı törende kurs öğrencileri bağlama ve orgla misafirlere müzik ziyafeti çekti. Kurstaki öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri için hediye edilen bağlamaları Kaymakam Fatih Ayaz, kurs öğretmenlerinden Dilek Albadi’ye, Başkan Necip Topuz yine kurs öğretmenlerinden Ali Canbolat’a, Halk Eğitim Müdür Muavini Hacı Kurt da kurs öğretmenlerinden Kayhan Elbadi’ye verdi.

Resim önizlemesi
Kursa 3 bağlama hediye eden Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz yaptığı konuşmada, önümüzdeki günlerde kursa bir org da hediye etme sözü verdi. Bağlama ve org kursunu önemsediğini belirten Başkan Topuz, “Sanata ve müziğe ilgi duyan bu çocuklarımız için ne gerekiyorsa yapacağız. Bugün 3 bağlama ile kursa katkımız oldu, yakında bir org da hediye edeceğim. Ayrıca, kurs binasını da boyatacağım. Karataş’ta yaşayan çocuklarımızın her biri bizim için çok değerli, onların en güzel yerlere gelmesi için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Resim önizlemesi
Başkan Topuz, ailelere de seslenerek çocuklarını halk eğitim merkezinin kurslarına göndermelerini isteyerek, “Çocuklarımız bir türlü kötü alışkanlıklara yönelebiliyor. Bunu önlemek ve güzel işlere yönelmeleri için çocuklarımızın mutlaka halk eğitim merkezindeki kurslarda bir meslek öğrenerek enerjilerini faydalı işlere harcayabilirler. Bağlama ve org kursları da bunlardan biri. Ben inanıyorum ki, bu kursta çok sayıda çocuğumuz başarılı olup ileride büyük sanatçılar olabilirler” diye konuştu.
Karataş Halk Eğitim Merkezi Bağlama ve Org Kursu bağlama öğretmenlerinden Ali Canbolat da, Karataş Kaymakamı Fatih Ayaz ve Belediye Başkanı Necip Topuz’a teşekkür ederek, “Sayın başkanımızın her zaman yanımızda olması bizi onurlandırıyor. Başkanımız yaptığı bağışla çok sayıda öğrencimizin bağlama öğrenmesine aracılık etmiş olacak. Desteklerinden dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizim amacımız, çocuklarımızı sanata yöneltip, müzik aletlerini çalmasını öğreterek ileride tanınmış sanatçılar olmalarına yardımcı olmaktır” dedi.