Adana Barosunda stajlarını başarıyla tamamlayan Elif Duyar, Ayça Tukur, Bilal Bal, Fethi Öksüz ve Esin Yörüsün, Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar salonunda düzenlenen törenle meslek yemini edip, cübbe giydikten sonra ruhsatlarını alarak avukatlığa başladı.

BU BİNADAKİ SON TÖRENİMİZ

Resim önizlemesi

Avukatlığa kabul töreninde konuşan Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Adana Barosu ailesine katılan genç meslektaşlarına başarılar diledi. Av. Semih Gökayaz, “Bugün bu adliyedeki son ruhsat törenimiz. Önümüzdeki pazartesiden itibaren Baromuz da hizmet birimleriyle Yeni Adliye’de yer alacak. Oradaki salonumuzda ruhsat törenlerimizi yapacağız. Bu adliyede ruhsatını alanlar oldu, nice dava kazanıp kaybedenler oldu, güzel dostluklar edinildi. Bu binayı artık anılarda bırakacağız” dedi.

Resim önizlemesi

DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Avukatlığın birbirine el vermekle, omuz vermekle daha rahat ve daha yapılabilir olacağını vurgulayan Av. Gökayaz şöyle devam etti: “Baro olarak biz gerek meslektaşlarımıza gerek bugün aramıza katılan genç meslektaşlarımıza el vermeye, destek vermeye devam edeceğiz. Bugün ruhsatını alacak arkadaşlarıma güzel bir meslek yaşamı diliyorum. Onların iyi birer avukat olmaları konusunda emek veren, çaba gösteren üstat meslektaşlarıma sevgilerimi, teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm arkadaşlarımın yolları, bahtları açık olsun.”

Resim önizlemesi
Genç avukatlar daha sonra ruhsatlarını Baro Başkanı Av. Gökayaz'ın elinden aldı.
Törene, Sayman Av. V. Mert Kuşdemir, yönetim kurulu üyeleri Av. Gül Yalçın Aslan, Av. Neval Yurtdaş, Av. A. Duygu Özgüven, Av. İlker Güzel, Av. Nevzat Elçi ve genç avukatların aileleri ve yakınları katıldı. Genç avukatlara cübbeleri Av. Oğuz Seçer, Av. Ömer Daşbaş, Av. Metin Güven Gül, Av. Ali Volkan Özgüven, Av. A. Duygu Özgüven, Av. Oya Koyuncu, Av. Kemal Koyuncu tarafından giydirildi.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi