Türk Kızılayı Adana Şubesi Çanakkale Zaferinin 106. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günün’de duygu yüklü bir etkinlik gerçekleştirdi. Tarihin şanlı yaprağının yıl dönümünde yapılan canlandırma, izleyenleri duygulandırdı.
Türk Kızılay Adana Bölge Afet Yönetimi biriminde düzenlenen törene; Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, il Müftü Yardımcısı Yusuf Dikmen, Şube Başkanları Ahmet Çolak, Asım Gül, Cabbar Konuk, Reşat Karaca, ve Yıldıray Özbek ile diğer davetliler katıldı.

Resim önizlemesi
Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, yaptığı konuşmada, günün anlam ve önemine vurgu yaptıktan sonra Hilali Ahmerin cephede ve gerisinde yapmış olduğu destek hizmetlerini anlattı. Törende, Türk Kızılayı Adana Şubesi üyeleri ve gönüllüler tarafından Çanakkale Zaferinde Kızılay’ın rolünün anlatıldığı bir canlandırma yapıldı.
Oyun sırasında kimi gönüllüler şiir okurken, kimi görevliler ise asker oldu. 4 kadın ise askerlere cephe de yün çorap yaptı. Canlandırmada, yaralı askerlere dönemin Kızılayı Hilali Ahmer şifa oldu. Günümüz Kızılaycılarının 106 yıl önce verilen vatan mücadelesinde hep bir ağızdan "Biz De Oradaydık” dedikleri törende, Çanakkale kahramanlarının menüsü kırık buğday, üzüm hoşafı ve ekmek ikramı yapıldı.

Resim önizlemesi