Dövizin önlenemez yükselişi vatandaşa zam olarak yansıdı. Dolar kurunun 16 liranın üzerine çıkması sonrası LPG'ye zam geldi. 37 kuruşluk fiyat artışı pompaya yansıdı. Zammın ardından İstanbul'da 11,24'ten satılan LPG'nin litresi 11,61'e çıktı. LPG'nin litresi İzmir'de 11,18'den 11,55'e, Ankara'da ise 11,48'den 11,85'e yükseldi.

Benzine cumartesi günü yapılan 1,02 liralık zamla birlikte, benzin fiyatları motorini geride bırakmıştı. Bu hafta benzin ve motorin grubunda bir fiyat artışı ya da indirim gerçekleşmedi. EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Son dakika haberler! Benzine indirim, motorine zam

BENZİN VE MOTORİNE YİNE ZAM BEKLENİYOR

Bu aradaki dolardaki yükseliş akaryakıt fiyatlarını vurdu. Dün LPG'ye gelen 36 kuruşluk zammın ardından, bu gece de benzin ve motorine zam geliyor. Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzine 1 lira 43 kuruş motorine ise 1 lira 38 kuruş zam bekleniyor.
KARAR'ın sektör temsilcilerinden edindiği bilgilere göre, dün LPG'ye gelen 36 kuruşluk zammın ardından, bu gece de benzin ve motorine zam geleceği öğrenildi.