Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Adana Şube Başkanı Ümit Özlü, zaferin ardından kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyetinin gücünü büyük Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden aldığını söyledi. Başkan Özlü, 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Özlü, mesajında Türk Milletinin bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren ve tüm yokluklara karşı haklı mücadelesinden dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zaferle çıktığını dikkat çekti.

ÖNEMLİ VE ANLAMLI

Özlü, “Milletimiz Atatürk, önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır. Kurtuluş Savaşının dönüm noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi de, Türk Milletinin fedakarlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir” şeklinde konuştu.
Türkiye Cumhuriyeti’nin evrensel değerler ışığında gelişmesini sürdüren laik, demokratik ve çağdaş bir ülke olduğunu belirten Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Adana Şube Başkanı Ümit Özlü, “ Bu duygularla Vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıldönümünü kutlar, Milletimize büyük bir zafer kazandıran, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk olmak üzere, vatanı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.