ADANA BAROSU’NDA “UZAKTAN” AVUKATLIK YEMİNİ VE RUHSAT TÖRENİ YAPILDI

İngiltere’de Twin English Centre London okulunda yüksek lisans eğitimi alan Adana Barosu mensubu Kayhan Temur’un Avukatlık Yemini ve Ruhsat Töreni Başkanlık odasında gerçekleşen video konferans bağlantısı ile yapıldı.
Staj dönemini tamamladıktan sonra gelişimini sağlamak için yurt dışında eğitim almaya giden Kayhan Temur, anne ve babasının da hazır bulunduğu törende avukatlık yemini edip cübbe giydi.

Uzaktan yemin edip ruhsatını ailesi teslim aldı...
Baro Başkanı Av. Veli Küçük, genç meslektaşının ruhsatını ise anne ve babasına takdim ederken, başarılar diledi. Çevrimiçi de olsa törene ait geleneği yerine getirdiklerini ifade etti.
Genç avukat, ailesine maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür etti. Hak, hukuk ve adalete en iyi şekilde hizmet edeceğini vurguladı.

Günün ikinci töreni ise Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar salonunda yapıldı.
Yönetim kurulu üyeleri ve sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla yapılan törende; Hasan Oran, Burak Kökyıldırım ve Mehmetcan Tozoğlu, meslek yeminlerini ederek avukatlık mesleğine adım attılar.
Genç avukatlara cübbelerini; Av. Ezgi Keskin, Av. Mehmet Fatih Öztürk, Av. Sabahattin Gümüş, Av. Semih Gökayaz giydirdi.