VALİ MAHMUT DEMİRTAŞ, ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Vali Mahmut Demirtaş, Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında Yüreğir Kaymakamlığı ile Yüreğir Belediyesinin birlikte düzenlediği başarılı öğrencilere hediye dağıtım törenine katıldı.

Resim önizlemesi
Vali Yarımcısı Murat Süzen, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Yüreğir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Tosun, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp “Güney Adana Kalkınma Programı” tanıtım ve animasyon gösterimi ile devam etti.

Resim önizlemesi

Törende bir konuşma gerçekleştiren Vali Demirtaş, “Çeşitli platformlarda sürekli ifade ettiğim ülkemizin önemli bir gerçeğini, bugün sizlere bir kez daha hatırlatmak istiyorum. 81 milyon nüfuslu büyük bir ülkeyiz. Ülke olarak en büyük gücümüz, beşeri sermayemizdir. Öyle ki nüfusumuzun yaklaşık dörtte biri, 20 yaşın altındadır.”dedi.

Resim önizlemesi

VALİ DEMİRTAŞ MİNİK ÖĞRENCİLERE YEMEK İKRAM ETTİ

Öte yandan Vali Mahmut Demirtaş, Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında Yüreğir Güney Adana Aşevinden anaokullarına temin edilmeye başlanan öğle yemeği faaliyetini yerinde incelemek amacıyla Yüreğir Hatice Hatun Anaokulunu ziyaret etti.

Resim önizlemesi
342 anaokulu öğrencisine verilen öğle yemeği hizmeti hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Demirtaş, “Güney Adana bölgesinin sosyo-ekonomik ve kültürel kalkınması amacıyla uygulamaya başladığımız Güney Adana Kalkınma Programı’mız vesilesiyle yine güzel bir etkinlikte hep birlikteyiz.” dedi.

Resim önizlemesi
Proje kapsamında haftanın beş günü öğlen saatlerinde 1 öğün olarak sıcak yemek dağıtımı yapıldığı bilgisini veren Vali Demirtaş, “Bununla birlikte minik öğrencilerimize meyve suyu ya da ayran ve yanında mevsim meyvesi verilmektedir. Bizler çocuklarımızın eşit imkânlara sahip olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Toplumumuzun tüm kesimini kucaklayacak projeleri hayata geçirme gayesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.
Vali Demirtaş, açıklamalarının ardından miniklerle sohbet ederek öğle yemeği ikramında bulundu.

Resim önizlemesi