VALİ DEMİRTAŞ, TAKSİCİ ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Mahmut Demirtaş, sıkça gerçekleştirdiği esnaf ve vatandaş ziyaretlerini, taksici esnafıyla sürdürdü.
Atilla Altıkat Divan Taksi Durağı'nda vatandaşlara ulaşım hizmeti veren taksi sürücüleriyle bir araya gelen Vali Mahmut Demirtaş, sohbet ettiği esnafa hayırlı işler temennisinde bulundu ve taleplerini dinledi.


Divan Taksi Durağı esnafının, ziyaretinden dolayı teşekkür ettikleri Vali Demirtaş, esnaf ve vatandaş buluşmalarını kararlılıkla sürdürmeye, dile getirilen taleplerin takipçisi olmaya devam edeceğini ifade etti.
Ziyaret, Vali Mahmut Demirtaş'ın taksi sürücüleriyle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

DEMİRTAŞ, ÇUKUROVA KİTAP FUARI'NI ZİYARET ETTİ

Öte yandan Vali Mahmut Demirtaş, Adana'da bu yıl 12.si düzenlenen ve yoğun ilgi gören Çukurova Kitap Fuarı’nı ziyaret ederek, okuma ve kitap tutkunu vatandaşlarla bir araya geldi.


Standlar önünde uzun kuyruklar oluşturan kitap severlerle sohbet eden Vali Mahmut Demirtaş, rekor seviyesinde ilgi gören fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve vatandaşlara teşekkür etti.
Toplumdaki okuma sevgisinin artmasına büyük önem verdiklerini kaydeden Vali Demirtaş'ın, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı'nı ziyareti, sohbet ettiği vatandaşların talep ve beklentilerini dinlemesiyle sürdü.

DEMİRTAŞ, 7/24 HİZMET VEREN İL HALK KÜTÜPHANESİNİ ZİYARET ETTİ

Bu arada yine Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekili Abdullah Doğru ile birlikte, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "100 Günlük İcraat Programı’’ kapsamında "Millet Kıraathanesi" olarak 7 gün, 24 saat esasıyla hizmet veren İl Halk Kütüphanesini ziyaret etti.


İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ile kütüphane yetkililerinin hazır bulunduğu ziyareti sırasında öğrenci ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Mahmut Demirtaş, okumanın ve araştırmanın önemine dikkat çekti ve öğrencilere başarılar diledi.
Vali Mahmut Demirtaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "100 Günlük İcraat Programı" kapsamında; okuma kültürünün geliştirilip yaygınlaşması, vatandaşların kütüphanelerden daha fazla faydalanmalarının sağlanması ve kütüphanelerin toplumdaki cazibesinin artırılması amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca hayata geçirilen bu projenin hayli önemli ve yararlı olduğunu belirtti.
Vali Mahmut Demirtaş'ın İl Halk Kütüphanesini ziyareti, öğrencilerin yanı sıra tüm vatandaşları, çeşitli ikramların yapıldığı kütüphaneye davet etmesiyle son buldu.