Vali Mahmut Demirtaş; Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sanat İçin Yola Çık Kültür ve Sanat Derneğinin iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında illeri gezen ve sıradaki durağı Adana olan "Gezen Sinema Tırı"nı ziyaret etti.
Seyhan ilçesinde bulunan Milli Mensucat İlkokulunda gerçekleştirilen etkinliğe; Vali Yardımcısı Murat Süzen, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Resim önizlemesi
Vali Demirtaş’ın öğrencilerle beraber çizgi sinema filmi izlediği etkinlikte hayli keyifli anlar yaşandı. Etkinlik boyunca çocuklarla yakından ilgilenen Vali Demirtaş; ‘‘Kültür ve sanat etkinlikleri çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal ve kültürel bakımdan gelişmesi için çok önemli, çocuklarımızın sinema ile tanışması amacıyla hazırlanan bu proje de gerçekten çok anlamlı.

Resim önizlemesi

"Gezen Sinema Tırı"nı ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Çocuklarımızın böyle keyifli bir etkinlikte yer almalarından mutluluk duyuyor, projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.’’ dedi.