VALİ ELBAN POZANTI TÜRKAN-İRFAN AKÜN ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Süleyman Elban, ilçe gezileri kapsamında ziyaret ettiği Pozantı ilçesinde Türkan-İrfan Akün Çok Programlı Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu.
Lisenin robotik kodlama, hazır giyim ve elektrik atölyesi ile kütüphanesini gezerek bilgiler alan Vali Elban, burada öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.

Resim önizlemesi

İnceleme ziyareti sırasında bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, gelişen teknolojileri yakından takip eden gelecek nesillerimizi dijital dünyaya şimdiden hazırlamak gerektiğine vurgu yaptı.

Resim önizlemesi

Yarınlara yön verecek gençlerin her anlamda en iyi şekilde yetişmesinin temel hedefleri olduğunu söyleyen Vali Elban, “Yetenekleri ve becerileri doğrultusunda yönlendirilmiş, nitelikli insan gücünün varlığı toplumların gelişmesinde en büyük güçtür. Gücümüzü en verimli şekilde kullanarak ülkemizin yarınlarını daha şimdiden garanti altına almak istiyoruz. İşte bu yüzden de çocuklarımızın çağın gereklerine vakıf, özgüveni tam, hedefini bilen bireyler olarak yetişmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. İnanıyorum ki bu sıralarda yetişen gençlerimiz, ülkemizin medeniyet yolculuğunu layıkıyla sürdürecek.” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

Pozantı Kaymakamı Hüseyin Aydın, Belediye Başkanı Mustafa Çay, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ile İl Jandarma Komutanı Albay Taşkın Keleş’in de katıldığı inceleme ziyareti, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

VALİ ELBAN POZANTI MEYVE-SEBZE KURUTMA MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bu arada Vali Süleyman Elban, Kuzey Adana Kalkınma Programı kapsamında Pozantı’da kurulan Meyve - Sebze Kurutma Merkezinde incelemelerde bulundu.

Resim önizlemesi
Merkezin genel durumu ve kapasitesi hakkında Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’dan bilgi alan Vali Elban, “Kadınlarımızın emekleriyle halk pazarından ve köylerden alınan taze ürünler, kurutma merkezinde kurutulduktan sonra el değmeden paketlenip satışa sunuluyor. Böylelikle hem kadın istihdamının hem ekonomik gelirin hem de organik ürün piyasasının arttırılmasına katkı sunulmuş oluyor. Bu başarılı projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

Resim önizlemesi
Pozantı Kaymakamı Hüseyin Aydın’ın da hazır bulunduğu ziyarette Vali Elban, Meyve - Sebze Kurutma Merkezi içindeki el sanatları teknoloji kursunda eğitim gören kursiyerlerle de bir araya geldi.

 

 Resim önizlemesi