Atletik Conan Spor Kulübü, İstanbul’da 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak olan Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri’nde Adana’yı temsil edecek. 6 sporcuyla seçmelere katılacak olan Atletik Conan Vücut Geliştirme ve Fitness Spor Kulübü Başkanı Nihat Söyler; seçmelerde başarılı olacaklarına inandığını ifade etti.
Aynı zamanda Uluslararası Hakem olan Söyler, bundan önce 50’ye yakın sporcuyu Milli Takıma kazandırdığını belirterek, bu seçmeler sonunda da en az 2 sporcusunun milli formayı giymeye hak kazanacağını söyledi.

Resim önizlemesi
Adem Keser, Hasan Deniz Yarbaş, Volkan Yüksel, Mehmet Keklik, Hakan Ay ve Ercan Bayram Yorulmaz’ın şampiyonada ter dökeceğini söyleyen Başkan Nihat Söyler, eski şampiyonlar Adem Keser ve Volkan Yüksel’in bir kez daha madalya alacağına inandığını dile getirdi.

Resim önizlemesi
Sporun ve sporcunun dostu olan Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir’in maddi ve manevi desteğiyle İstanbul’a gideceklerini söyleyen Atletik Conan Vücut Geliştirme ve Fitness Spor Kulübü Başkanı Söyler; “Pandemi nedeniyle spor faaliyetleri sekteye uğradı. En büyük zararı da Vücut Geliştirme ve Fitness Spor Kulüpleri gördü. Sporcu sayımız oldukça azaldı. Salonun masrafları bile çıkmaz hale geldi. Bu spor dalında faaliyet gösteren yönetici, antrenör ve sporcular çok zor günler yaşıyor. Böylesi olumsuz tabloda sayın Yüreğin Belediye Başkanımız Kocaispir elimizden tutup, Adana’mnızı temsil edecek olan sporcularımıza kucak açtı. Kendisine minnettarız. İstanbul’da elde edeceğimiz başarıyı da kendisine ithaf edeceğiz” diye konuştu.