Popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ta yeni bir devir başlıyor. Şirket, kullanıcıları işletmelerin ürün kataloglarına daha kolay ulaşmasını sağlayacak alışveriş butonunu tüm dünyada yayınlıyor. Artık bir işletmeye ait sohbet penceresinin üst kısmındaki alışveriş ikonuna dokunarak WhatsApp'tan hiç çıkmadan alışveriş yapabileceksiniz. Webtekno'da yer alan habere göre, Whatsapp, yepyeni bir özelliğini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Şirket, “sosyal medyada alışveriş” deneyimini WhatsApp için yayınlamış olduğu alışveriş özellikleriyle anlık mesajlaşma uygulamasına da genişletiyor.

ALIŞVERİŞ YAPILABİLECEK

Artık bir işletmenin WhatsApp sohbet ekranına giriş yaptığınızda arama ikonu yerine alışveriş ikonu ile karşılaşacaksınız. Bu ikona dokunduğunuzda işletmenin WhatsApp’taki ürün katalogu karşınıza çıkacak. Satın almak istediğiniz ürünleri tıpkı bir alışveriş uygulaması gibi sepete ekleyebilecek, ödeme yapabilecek ve WhatsApp’tan hiç çıkış yapmadan satın alabileceksiniz.

MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY TEK TUŞTA TOPLANACAK

WhatsApp’taki alışveriş özelliğinin belki de en ‘faydalı’ yanı, kullanıcıların ürünler hakkında işletme ile doğrudan iletişim kurabilecek olması. Bir işletmenin WhatsApp katalogunu gezerken herhangi bir ürünle ilgili bir şeyi merak ettiğinizde direkt olarak işletmeye yazıp, sorunuzun cevabını öğrenebileceksiniz.