İddiaya göre Nadire Tülü, Pazarlar Caddesine alışverişe gidip evine döndü. Tülü, çantasından cep telefonunu almak istediğinde telefonunun olmadığını fark edip polis merkezine gitti. Bu arada Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri de çarşıda yankesicilik olaylarına karşı önlem aldı. Polis Pazarlar Caddesinde devriye görevi yaparken Mustafa Ç. ve Fırat M.'den şüphelenip durdurmak istedi. Ancak zanlılar kaçmaya başladı. Polisten kaçarken de Mustafa Ç. bir otomobilin altına cep telefonu attı. Polis kısa sürede zanlıları yakaladı. Otomobilin altında da cep telefonunu aldı. Mustafa Ç. otomobilin altına cep telefonunu attığını kabul etmedi.

TELEFONU POLİS AÇTI

Polis zanlıların ifadesini alıp sorgu yaparken cep telefonu çaldı. Polis telefonu açtığında Tülü, "Ben telefonun sahibiyim telefonum sizde ne geziyor" dedi. Bunun üzerine polis kendisini tanıtıp telefonunun çalındığını zanlıları yakaladıklarını söyledi. Tülü, "Ben de telefonum kayboldu zannediyordum. Bu yüzden polise geldim başvuru yapacaktım eşimin telefonundan aradım" dedi. Tülü, bir süre sonra emniyete gelerek telefonunu alıp, başvuru yapmadan telefonunu bulan polislere teşekkür etti. Zanlıların ise ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Bu arada zanlıların daha öncede bir kadının cep telefonu yankesicilik yöntemiyle çaldığı öne sürüldü.

Hırsızlıktan yakalandılar, adliyeye giderken gazetecilere pişkin pişkin 'Bay bay' yaptılar

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Bu olayla ilgili de Mustafa Ç. 'nin ifadesinde "Ben bir kez yaptım. Normalde hırsızlığı Fırat yapıyordu. O cezaevinden izinli çıktığı için infazı yanmasın diye önceki olayı da ben üstlenmiştim" dediği, diğer zanlının da Mustafa Ç.'yi suçladığı iddia edildi.

"BAY BAY" DEYİP EL SALLADILAR

Zanlıların adliyeye sevk edilirken kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına "Bay bay" yapması dikkat çekti. İki zanlı da nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.