Türkiye'de pek çok farklı noktada başlayan ve henüz tamamen kontrol altına alınamayan orman yangınlarıyla mücadele 8. günde de devam ediyor.

152 YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ülkemizdeki yangınlarla ilgili son durumu paylaştı. 32 ilde 152 yangın kontrol altına alınırken, 6 ildeki 11 noktada devam eden yangınlara müdahale sürüyor.

Türkiye alevlere teslim: Yangınlarda son durum

 İşte devam eden yangınların bulunduğu iller:

Antalya: Manavgat, Gündoğmuş
Muğla: Marmaris, Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere, Yılanlı
Isparta: Sütçüler
Denizli: Tavas
Balıkesir: Savaştepe
Manisa: Akhis

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durum

MANAVGAT

 

Manavgat ilçesinde bir haftadır devam eden orman yangınını söndürme çalışmaları devam ederken, dumanlar gökyüzünü kapladı.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumManavgatGÜNDOĞMUŞ

Gündoğmuş ilçesinde dağlık alanda 3 helikopterin havadan yaptığı söndürme çalışmaları sürerken yangının yerleşim alanlarının bulunduğu bölgeye ulaşmaması için çaba sarf ediliyor.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumGündoğmuşMARMARİS

Marmaris'te 29 Temmuz günü Armutalan Mahallesi'nde başlayan orman yangınları devam ediyor. Orman yangınlarının 8. gününde yangınlara havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumMarmarisKÖYCEĞİZ

Köyceğiz ilçesindeki orman yangını nedeniyle 5 mahalle tahliye edildi. Şu ana kadar Köyceğiz balını yapan arıların bulunduğu 2 bin hektarlık alanın yandığı tahmin ediliyor.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumKöyceğizMİLAS

Muğla'nın Milas ilçesinde tüm çabalara rağmen günlerdir söndürülemeyen orman yangını, Kemerköy Termik Santrali'nin 1 kilometre yakınına kadar yaklaştı.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumMilasKAVAKLIDERE

İki gün önce yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere Azerbaycan'dan gelen ekipler de canla başla Kavaklıdere'deki söndürme çalışmalarına destek veriyor.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durum

Kavaklıdere

YILANLI

Seydikemer Eşen Mahallesi'nde ve Yılanlı Sungur'da çıkan 2 ayrı orman yangınları ile birlikte 5 ayrı noktada yangınlar devam ediyor. Ekiplerin alevlerle mücadelesi aralıksız sürüyor.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumYılanlıSÜTÇÜLER

Sütçüler ilçesine bağlı Çandır köyünde çıkan yangının ardından hemen harekete geçen Isparta Belediyesi bölgeye takviye olarak 100'ün üzerinde personel gönderirken, Ispartalıların da desteği ile su ve temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan 2 tır da yardım gönderildi

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumSütçülerTAVAS

Tavas ilçesinde meydana gelen orman yangını kısmen kontrol altına alınırken Denizli Valiliği tarafından yapılan açıklamada gün ışıması ile birlikte tekrar helikopter desteğiyle soğutma çalışmalarının yapılacağını bildirdi.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumTavasSAVAŞTEPE

Savaştepe ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Akpınar Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye, yangın söndürme helikopteri ile 6 arazöz, 2 ilk müdahale aracı, 2 su ikmal aracı, 4 iş makinesi, 3 itfaiye aracı ve çok sayıda işçi sevk edildi.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumSavaştepeAKHİSAR

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesi Selçikli Mahallesi'nde çıkan yangını kontrol altına almak için tüm ekiplerini seferber etti.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumAkhisarYangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durum