Bilim dünyasının son yıllarda ilgisini çeken ürünlerin başında da propolis geliyor. Sağlıklıyız.com'da yer alan habere göre Propolis, arıların bitkilerin tomurcuk ve gövdelerinden topladığı maddeleri işlemesiyle ürettiği bir arı ürünüdür. Bal ve diğer arı ürünlerinin iyileştirici özelliklerinin çeşitli amaçlarla kullanılmasıdır.

MİDE ÜLSERİNE KARŞI ETKİLİ

Dudak, ağız, boğaz bölgesindeki mikrobik hastalıklar üzerinde tedaviye yardımcı etkisi vardır. Mide ülseri üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

GÜÇLÜ ANTİOKSİDAN DEPOSU

B1, B2, E vitamini, çinko, demir, kalsiyum, magnezyum gibi mineraller açısından zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı vücudun direncini artırır.

HERKES PROPOLİS KULLANABİLİR Mİ?

İşlenmemiş propolisin tüketilmesi kesinlikle önerilmez. Kullanmadan önce mutlaka kaliteli, etken maddesi yeterli miktarda kullanılmış, iyi analiz edilmiş ürünleri tercih etmelisiniz. Arı ürünlerine alerjiniz olup olmadığınızı bilmeniz gerekir. Alkol ile birlikte kullanılmamalıdır. Uzun vadeli kullanmak alerjiye sebep olabilir. Gebe kadınlar, emziren anneler, küçük çocuklar ve astım gibi solunum yoluyla ilgili herhangi kronik bir rahatsızlığı olan kişiler kullanmadan önce mutlaka hekiminden görüş almalıdır.