Yaşlanmasını geciktirmek isteyen insanlar, bu işlemi nasıl gerçekleştireceklerini merak ediyor. Birçok estetik yönteminin yaşlanmayı geciktirdiği bilinirken, bazı doğal yöntemler de yaşlanmayı geciktiriyor.Milliyet’te yer alan habere göre cilt bakım rutininizde tonik kullanmak, cildinizi temizlikten sonra cildin pH seviyesini eşitlemeye yardımcı olur. Ayrıca kalan makyaj veya kalıntılarını giderir. İşte evde yapabileceğiniz yaşlanma karşıtı tonik tarifi...Malzemeler:1/4 su bardağı kadar yeşil çay (soğutulmuş)
1/8 su bardağı kadar saf nar suyu1/8 su bardağı kadar suYeşil çay poşetini sıcak suya koyun. Demlenmesini bekleyin. Daha sonra çay suya karışınca suyun soğumasını bekleyin.Çay soğurken saf nar suyunu eşit miktarda su ile seyreltin. Yeşil çayı ve seyreltilmiş nar suyunu karıştırın. Hazırladığınız toniği buzdolabında saklayın ve iki hafta içinde kullanın.Malzemelerimizin tamamı doğal olduğu için buzdolabında saklamak oldukça önemlidir. Yeşil çayın güçlü antienflamatuvar ve antioksidan özellikleri vardır.Nar suyu, özellikle yaşlanma karşıtlığı ile ilgileniyorsanız, cildinizin seveceği bir başka güçlü antioksidandır.
Sizin İçin SeçtiklerimizAd links from VidyomeTürk lirası ile Bitcoin aldı 2 günde zengin oldu.Reklam Sambucol'un İçeriğiyle Bağışıklığın Güçlensin, Tehditler ÖnlensinReklam i-HealthNar suyu, cilt için ümit verici yaşlanma karşıtı sonuçlar veren fenoller (diğer bir deyişle bitki bazlı antioksidanlar) açısından oldukça zengindir.Nar, kolajen üretimini artırır ve cilt hücrelerinin yenilenmesini destekler. Cildimizde yaşanan bu iki gelişme kırışıklık oluşumunu yavaşlatır.