TÜRKSOY (Uluslar Arası Türk Kültürü Teşkilatı) 13.Fotoğraflar buluşması 18-25 Ağustos tarihleri arasında Adana'da gerçekleşiyor. 14 ülkeden 21 fotoğraf sanatçısının katıldığı buluşmada fotoğraf sanatçıları Yumurtalık ilçesindeki tarihi ve turistlik yerlerini fotoğraflayan sanatçılar; Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş FİLİK'i de ziyaret ettiler. Ziyaret esnasında ilçenin bir turizm cenneti olduğunu ifade eden fotoğrafçılar, Yumurtalık'ı fotoğraflarla uluslararası platformlarda anlatacaklarını ve ülkelerindeki tatilcilere Yumurtalık'a gelmeleri yönünde tavsiyede bulunacaklarını dile getirdiler.

Başkan Filik ise fotoğrafçılara hoş geldiniz dileklerini ilettikten sonra Adana ve Doğu Akdeniz'in tek Mavi Bayraklı Plajı unvanına sahip Yumurtalık'ın bir fotoğrafçı gözüyle dünyaya tanıtılmasının ilçenin turizmine katkı sağlayacağını dile getirdi. Biz ilçemizin güzelliklerini her platformda anlatıyoruz, birde objektifler anlatsın dedi.

İlçenin tanıtımına yönelik her türlü organizasyona açık olduklarını belirten Filik; ilçede yapılan tarihi kazılarda yakın zamanda gün yüzüne çıkarılan deniz tanrısı Poseidon mozaiğinden de bahsederek ilçenin tarihi varlıklarının ilçede kalması gerekmektedir. Bu nedenle ilçemize deniz ve tarih müzesi açılmalıdır. dedi