Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli'den  alamayan ailesi 2 gün önce polise kayıp ilanında bulundu. Polis, üniversiteli genç öğrenciyi bulmak için çalışma başlattı.

VATANDAŞLAR HABER VERDİ

Dün öğle saatlerinde Samatya Sahili'nde, kayalıkların üzerinde çanta gören çevredekiler durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çantanın iki gün önce hakkında kayıp başvurusunda bulunulan 20 yaşındaki İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrenicisi Sibel Ünli'ye ait olduğunu tespit etti.

sibel ünli intiharı ile ilgili görsel sonucu

AYLAR ÖNCE YAPTIĞI PAYLAŞIM YÜREK DAĞLADI

Deniz polisinin de desteği denizde arama yapan polis ekipleri Ünli'nin cansız bedenine ulaştı. Kıyıya çıkarılan cenaze olay yeri incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Ünli, 9 Ekim tarihli tweetinde "Gidecek yerim yok, yaşanmaya değer bir hayatım da" paylaşımını yaptı.

"İNSANLIĞA SIĞMAYAN İFADELER ONU DERİNDEN ETKİLEDİ"

Genç kızın ölümü gündeme bomba gibi düşerken konuyla ilgili ağabeyi Aydın Ünli'den bir açıklama geldi. Sosyal medyadan gelen eleştirilerin kardeşini derinden sarstığını ifade eden ağabeyi, "Sosyal medyadan gelen ağır eleştiriler kardeşimi çok derinden etkiledi. Bu konu ile ilgili onunla sürekli konuşuyordum. İnsanlar onun dış görünüşü ile dalga geçiyorlardı. Hatta insanlığa sığmayacak kelimeler kardeşim için kullanılıyordu. Kardeşim üzülmesin diye 'özürlü' kelimesini asla evde bile kullandırtmazdım. Eksiklik hissetmesin diye bir şey söylemezdik. Bu olay hepimizin başına gelebilir, hepimiz bir engelli adayıyız. Ama sosyal medyada kardeşimin üzerine insanlığa sığmayan ifadelerin kullanılması onu çok derinden etkiledi" dedi.

"MAALESEF BAZI ŞEYLERİN ÜSTESİNDEN GELEMEDİ"

Devletten yardım talebinde bulunduklarını belirten ağabeyi, "Maalesef kardeşim bazı şeylerin üstesinden gelemedi. Ona daha iyi şartlarda destek olabilecek imkânlarımız yoktu. Devletten ve sosyal kurumlardan yardım talep ettik. Ama yeterli olmadı ne yazık ki. Kardeşimizi kaybettik. Ailesi olarak keşke elimizden daha çok şey gelebilseydi" şeklinde konuştu.

 sibel ünli intiharı ile ilgili görsel sonucu

"SENİ OKUTUP YAŞATAMADI BU DEVLET"

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, maddi sıkıntılardan dolayı intihar eden Sibel Ünli'nin ölümüne isyan etti. "Sadece 1 liram kaldı" diyen üniversite öğrencisi Sibel Ünli, intihar etti. Oyuncu Şahan Gökbakar, cansız bedeni denizden çıkarılan Ünli'nin arkasından "Öyle bir ülkede yaşıyordu ki Sibel, kişi başı gelir 8 bin dolardı ama Sibel yaşamaya değer bulamadı" sözleriyle sitem etti.

 Şahan Gökbakar, Sibel Ünli'nin ölümüne isyan etti

Genç kızın maddi sıkıntılardan dolayı yaşamına son verdiği yönündeki iddiaları duyan Gökbakar, Sibel Ünli'nin fotoğrafını paylaşarak şunları söyledi: "1 lirası vardı yemek kartında, bir de bu sebepten yaşamaya değer bulmadığı bir hayatı. Yemek yemesi gerekmesin diye hayatından vazgeçti. Uzaklarda değil! İstanbul'da... Halbuki ne güzel bir havalimanı vardı, inci gibi köprüler vardı, gökdelenler yapılıyordu, belki kanal bile açılacaktı. Öyle bir ülkede yaşıyordu ki Sibel, kişi başı gelir 8 bin dolardı ama Sibel yaşamaya değer bulamadı... 1 lirası vardı çünkü yemek kartında. Pardon 1 lira 45 kuruş... Çok üzgünüm Sibel... Seni doyuramadı, okutamadı ve yaşatamadı bu devlet. Nur içinde yat."

İŞSİZ VE UMUTSUZ BİR ÜLKE OLDUK

"Öğrencilerinin aç, genç insanların bolcası işsiz ve en önemlisi bir çoğunun da umutsuz olduğu bir ülke olduk... Her şeyi bırakıp bunlarla uğraşmak lazım... Bu ülkenin önce çocuklarının karnını doyurması lazım... Çünkü hepsinin yaşamaya değer hayatları var."