Birçok besin içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde vücudumuz ve sağlığımız üzerinde önemli roller oynamaktadır. Greyfurt da metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermek için oldukça faydalı bir meyvedir. Amerika'da yapılan bir araştırma sonucunda greyfurt %90 oranında su içerdiğinden zayıflama açısından etkisinin inanılmaz olduğu ortaya çıktı. Tükettiğimiz besinlerin kalorileri kilomuz üzerinde ciddi etkilerde bulunuyor. Peki günlük hayatta diyet yaparken ya da yediğiniz besinlerin kaç kalori olduğunu merak ediyor musunuz? İşte günlük hayatta sıklıkla tükettiğimiz besinlerin kalorileri...

Greyfurtun zayıflatan tek besin olduğu ortaya çıktı

Yağ yağma ve kolayca kilo verme bakımından greyfurt suyu içmenin mükemmel bir yol olduğunu birçok araştırma kanıtlamıştır. Fakat, sonuçları gözle görebilmeniz için, tüketimini sağlıklı bir diyetle ve fiziksel egzersizlerle dengelememiz gereklidir.Greyfurtun zayıflamaktaki gücü zengin potasyum ve yağ yakımını hızlandıran enzim içeriğinden gelmektedir. Greyfurtun %90'ı sudur ve bu da, metabolizmayı hızlandırmaya ve kilo vermeye yardımcı olur.

Zayıflamak için oluşturulan diyetlerde kaloriyi azaltmak kadar, tuzu azaltmak da çok önemlidir. Bu durumda greyfurtu diyetinize dahil etmek kilo vermenize çok büyük katkı sağlar çünkü 1 adet greyfurtta boyutuna bağlı olarak ortalama 60 kalori vardır, tuz oranı çok düşüktür, potasyum oranı ise yüksektir.

MEYVELER

ELMA 1 ADET: 60 KALORİ

KAYISI 1 ADET :8 KALORİ

MUZ 1 ADET :100 KALORİ

KİRAZ 100 GR : 40 KALORİ

HURMA 1 ADET : 15 KALORİ

İNCİR 100 GR : 41 KALORİ

PORTAKAL 1 ADET : 50 KALORİ

KİVİ 1 ADET : 34 KALORİ

MANDALİNA 1 ADET : 50 KALORİ

KARPUZ 100 GR :19 KALORİ

KAVUN 100 GR :18 KALORİ

ŞEFTALİ 1 ADET : 60 KALORİ

ARMUT 1 ADET : 70 KALORİ

ERİK 1 ADET : 8 KALORİ

ÜZÜM 100 GR : 57 KALORİ

ÇİLEK 100 GR : 26 KALORİ