23-29 Eylül 2019 tarihleri arasında İzmir İnciraltı Demokrasi Meydanı'nda yapılacak olan "ADANA TANITIM FESTİVALİ"ni önce tüm Izmir e yaymak ve Izmir halkına benimsetmek, sonra tüm Türkiye'nin takip ettiği bir festival yapmak dernek olarak asıl görevimizdir. Bu yıl 2. sini düzenleyeceğimiz Festivalde özellikle Adana ve Izmir Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere hem Adana'nın, hemde Izmir'in tüm ilçe belediyelerinin ücretsiz olarak stand kurması ve ilçelerinin en iyi şekilde tanıtımını yapması sağlanacaktır. Ayrıca Adanalı esnaflara, ürünlerinin tanıtımını ve pazarlamasını yapma fırsatı verilecektir.Bu festival sonunda Adana ve Izmir kazanacaktır. Iyi bir festival düzenlemek için aylar öncesinden hazırlanmak, bir önceki yapılan festivalden iyi ve kötü olanları not etmek ve ina göre sıkı bir şekilde hazırlanmamız gerekiyor. 

Festivalin amacı insanları Adana kültürü ile tanıştırmaktır. Insanlar anlamaz anlayışı sakat ve elitist bir ötekileştirme politikalarının ürünüdür. Festivalimiz yeni bir açılım sunmalıdır. Insanları kaynaştırıcı bir yapıya getirerek birliktelik sağlamalıdır.
Adana'mızı Izmir de tanıtırken Izmir de yaşayan Adana'lı hemşehrilerimizin çocuklarına festival boyunca yapılan etkinliklerde Adana'mızın örf ve adetlerini yeniden aşılamak, Adana'lılık ruhunu pekiştirmek ve Adana'dan kopmasını engellemek amacını yerine getirmektir.

Adana'mızın tarihi dokusunu, tarımını, mutfağını, ekonomik anlamda işbirliği için Adana ve Izmir Ticaret Odaları nezdinde ortak bir lansman ile ekonomik anlamda işbirliği yapmasını sağlamaktır.Bu anlamda hem Adana, hem Izmir ekonomik olarak kazanmış olur.
Festivale en büyük destek Adana Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ başta olmak üzere Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan KARALAR ve Izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç SOYER ile birlikte Adana ve Izmir deki tüm ilçe Belediye Başkanlarından Festivale katkı koymalarını temenni ediyoruz.