erolsennur @ hotmail.com

BASKETBOL Federasyonu tarafından düzenlenen Türk Kadın Basketbolu’nun en üst seviye ligi. 2015 yılı itibarı ile ligin ismi Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nden Kadınlar Basketbol Süper Ligi olarak değiştirildi. . Ocak 2016 tarihinde ise iki sezon Bilyoner Com.ile isim sponsorluğunda anlaşma yapıldı. Bilyoner.Com Kadınlar Basketbol Süper Ligi2019-2020 sezonu itibarıyla ileüç yıllığına “HerbalifeNutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi” adını aldı.

Resim önizlemesi

BU yarışın içinde yer alan “Adana Basket Kulübü” sezonun ilk maçını deplasmanda Canik Bld. Spor ile oynadı. Rakibini 93-44 ile geçen Adana Basket, +49 sayılık fark elde etmesi önemli bir sonuçolarak görüldü.

ADANA Basketbol Ailesi karşısında 19 Ekim Cumartesi günü “Atatürk Spor Salonu’nda” Fenerbahçe görülecek.Fenerbahçe, Beşiktaş pota mücadelesini 97-64 kazanan ekip olarak Adana’da.. Bu önemli pota çekişmesinde Adana’da Fenerbahçe taraftarının da var olacağı görüntüde, Adana Basket Kulübü yanlıları 6’ıncı adama olarak tribünde ağırlığı hissedilmeli…

FENERBAHÇE forması altında Kaptan Birsel ile birlikteVaugha, Plum, Zardalsını, Stokes gibi yabancı oyuncular bulunmakta. Adana Basket Kulübü Elina, Alexis, Maryana, Danielle isimlerine artı olarak Nur Cihan, Sevgi, Sera etkinliğinde çember arasında yer alacak. Coach Mehmet Özkan ve yardımcısı Ömer Çetin ile çember atışlarında“boş dönmeme” çalışması antrenmanlarda öne çıktı…

LİGİN sonunda ilk 8 sırada yer alan takım Play-Off oynayacak. Son 2 kulüp bir alt lige düşecek.Adana Basket Kulübü Başkanı Mehmet Faruk Işıkay“Fenerbahçe önemli bir kadın basketbol kadrosuna sahip. Biz de bu işi başaracak güçteyiz. Canik karşısında elde edilen +49sayılık fark bunu gösteren ve doğrulayan yan” yorumu ile tribün gücünün de arkalarında olması isteğinde….