erolsennur @ hotmail.com

DEMİRSPOR bu sezon Bursaspor karşısında bulduğu 4 gollü farkı, Balıkesir’de kaydedilen 6 gol “fevkaladenin fevki” olarak değerlendi. Bursa’dan 2 gol, Balıkesir karşısında defansanlaşmazlığı ve hatası sonrası kale çizgisini geçen 1 gol ileriki tarihlerde oynanacak Keçiören, Altınordu, Menemen, Hatay, Akhisar. Bursa, Erzurum… karşılaşmaları göz önüne alınarak, Demirspor kale içerisinde de görülebilir düşüncesiyle tedbir, bugünden alınmalı. Çünkü;Hatay, Erzurum, Bursa, Akhisar, Ümraniye, Keçiören… maçlarında “iş kazası” yaşanmamalı!..

BALIKESİR Kulübü ile yollarını ayıran 8 futbolcunun ana kadroda olmaması ve alt yapıdan tercih edilen isimler karşısında 6 gol bulan  Demirspor, gerçekte isimleri üst pasajda verilen takımlar ile yapılan maçlarda kendini göstermeli…

PROGRAM çerçevesinde Demirspor, Menemen ile 24’üncü, Akhisar’la 27. Hafta’dahafta arası maçları olarak oynayacak!... Her iki ekibin de üst sıralar düşündüğü gerçekte, hafta arası maçların zorluğu yaşanacak. Bir haftalık seride 3 müsabaka oynayacağı program TFF 1.Lig organizasyon birimleri tarafından alınan müfredat.

TAKVİYELENEN Demirspor, Bolu ile Keçiören maçlarını +3 puanlık skorlarla değerlendirmenin ardından “Adana Derbi” müsabakası olan Adanaspor karşılaşmasına, Demirspor ev sahibi olarak çıkacak.

DİĞER yandan tribün 12.Kuvvet olduğu kadar, maçların akış sırasında ve sonrasında “seyircisiz” oynama kadar “maddi” zararlar gibi lükse neden olmamalı. Futbolcuların da kart tecziyesinden uzak kalmaları, Demirspor’un ideal kadrosunun bozulmamasını öne çıkartır.

ORGANİZASYON ve motivasyon bakımından Demirspor; geniş alanda 3’lü stoperle, sağlam defansla birlikte oynamak, adrese pas atmak, rakibi rahatsız edici baskı, futbolun meyvesi olan “gol” ile buluşmak, duran toplara karşı tedbir almak, rakibin düğümlerini çözer. Hırs, akıl ve enerji üçgeninde “işte o sene bu sene” denilerek; oynanacak karşılaşmalara konsantre olmak, Demirspor formasını giyen futbolcuların görevi olmalı…

YAŞANMIŞ bir öyküde; Padişah 3.Osman bir gün Sadrazam Hekimoğlu Ali Paşa’ya kızmış: “Bana bak, şimdi seni azleder, Hamalbaşı Ali’yi Sadrazam yaparım.” Hekimoğlu Ali Paşa cevap vermiş: “Elbette yaparsınız, ama ona Hamalbaşı Ali Paşa derler, bana da Hekimoğlu Ali Paşa!..”

Kıssadan Hisse: “Demirspor’a da yenilmez arma, Demir Ağa” derler….