erolsennur @ hotmail.com

BURSASPOR’un transfer tahtası kapalı. Yeşil Beyazlı forma Bursa’nın “Vakıfköy Spor Kulübü’ne” dayalı. Amatör sporcuları profesyonel yapan Bursa Kulübü, Kaleci Ataberk’i oradan kazandı. Bunaiki sezon önce Ali Akman’da eklenir. Tuğbey Akgün, Furkan Emre, Ozan İsmail üçlüsü deVakıfköy patentli Bursalı’lar. Teknik Direktör “Fazlı Tan’ın” sırtını dayadığı “Vakıfköy” bir noktada “Altınordu” benzerinde….

ADANA Bölgesi’nde sayısız amatör futbol spor kulüpleri olmasına rağmen, Mavi Lacivertli renklere kazandırılan veya kazandırılması gereken futbolcunun olmaması veya görülmemesi ise ayrı bir konu!...

KADROSUNA “IsmailAissati, LucasRangel, Ezeh Francis, Kaan Kanak” dörtlüsünü ekleyen Demirspor yönetim birimi ve teknik heyeti, Bursa karşısında “kontra" topları hesap edemedi. Hatta saha içindeki futbolcularda  bunu sezemedi. Bursa’nın birinci golünde; Burak Altıparmak’ın Demirspor defans arkasına bıraktığı topu, Onur Atasayar golle değerlendirdi. İkinci gole gelince; köşe atışında gol arayan Demirspor, rakip alanda basit bir şekilde top kaybetti. Burak Kapcak’ınasistliğinde, futbolculuk yönü her geçen gün öne çıkan Ali Akman, Demirspor’un millî unvanlı yabancı kalecisi Zubas’ın üzerinden yaptığı aşırtma vuruş, gol olarak Bursa lehine işlem gördü.

ELDE edilen pozisyonlarda gol bölgesinde, son vuruşu yapamayan Yunus Akgün, PaDibba, IsmailAissati, Mehmet Akyüz’e Bursaspor formasını sırtına geçiren Onur ile Ali Akman “kapak” oldu….

YAŞ ortalaması Demirspor karnesinde 27.3. Bursaspor ise 21.4 olması, koşan ayakların Demirspor forması altında değil, Bursaspor renkleri ile Adana’da top koşturanları öne çıkarttı. Demirspor için bu sezonda “iş kazaları” ile “makasın açılacağı” görülebilir. Mavi Lacivert renklere gönül verenler, ligin bitiminde yine hazan yaşayabilir!..

SEYİRCİSİZ maçlarda, takımının futboluna tanık olamayan taraftar,maç sonrası TV ekranlarına röportaj için çıkan Bursa Kalecisi Mehmet Ataberk “Geçen sezon Demirspor ile Bursaspor Play-Off müsabakası öncesi Teknik Direktör İrfan Buz ile Kaptan Özer Hurmacı arasında ki polemik ve şaibe kadro değişikliğini öne çıkarttı.  Adana’da oynanan maçı Bursa 4-1 kaybetti. Adana’ya 6 arkadaş getirilmedi. Bu galibiyet ile bir bakıma Demirspor’dan intikamımızı aldık” sözleri, kaleci Ataberk’in içinde ukde kaldığı, maçın 2-1 Bursa lehine sonuçlanmasının ardından TV röportajında canlı olarak izlendi…

BURSA’nın 2-1 galibiyeti, bir ölçüde Play-Off’da kaybedilen 4-1’lik yenilginin rövanşı oldu. Demirspor forması teslim edilenIsmailAissati, LucasRangel, Ezeh Francis ve sadece duran topların başında görüntü veren Kaan Kanak” veülkesinde millî forma giydiği söylenen kaleci  “EmulijusZubas”ile Demirspor daha çok puan kaybeder. Çünkü; ufukta belirsizlik var. Önemli olan maç sonunda  galibiyet elde edebilmek. Bunu da Bursa, Adana’da elde etti. Demirspor ligin ikinci yarısına hayal kırıklığı ile başladı. Maçı koparabilme hareketi de görülmedi. Bursa maçında futbolculara Demirspor forması geniş geldi. Taşların da yerine oturmadığı görüldü….