erolsennur @ hotmail.com

DEMİRSPOR sevdası adına sıcak, soğuk demeden ve dış sahada “MaviLacivert” renklere gönül verenler stadın tribünlerinde (…) önce Rassoul ile başlayan, Volkan’ın köşe atışı ile devam eden ve Tayyip Talha’nın kafa vuruşu ile kaydedilen golü gördü.

İKİNCİ yarıya yine gol ile başlayan Demirspor, Volkan Şen’in asistliğindeAosman gol vuruşu yaptı. Tabela 2-0 Demirspor lehine görüntü verdi. Bu86.dakikaya kadar sürdü. PaDibba, Aosman, Erkan Zengin, Volkan Şen ve oyuna değişiklik ile alınan Mehmet Akyüz “gol” olabilir pozisyonlarda isabetli vuruşlar yapamadı. Hatta Bolu kalecisi “Orlando Mosquera” kurtardığı gol pozisyonları ile yıldızlaştı…

DEMİRSPOR aradığı üçüncü golü bulamadı. Buna karşın Bolu takımı 2-0 geriden gelip; 2-2’lik skoru yakaladı. Demirspor defans bölgesi ile orta saha alanında kopukluk görüldü. Bolu ekibi 86.dakikada Mustafa Durak’ın pasıyla buluşan “DelargeDzon” Mavi Lacivert kale içerisine topu bıraktı. Skor maçın normal süresinin bitimine 4 dakika kala 2-1 oldu.

TEKNİK Direktör “Uğur Tütüneker’in görevine el freni çektiren ve yetki sınırlarını aşan Başkan Danışmanı olduğu söylenen “Metin korkmaz”antrenör bilgisi dışında değişikliklere gitti. Yorgunluğu artan “Erkan Zengin” ile “MehmetAkyüz” değişikliği beklenirken; fuleli ve koşan ayak olarak iş yapan siyahi oyuncu “PaDibba” 60.dakikada kenara alındı. Aslında değişiklikler ile gol sayısının artması adına “JakubKosecki” veya “MustaphaCarayol” oyuna alınabilirdi!..

SKORA denge gelebilir, hatta öne geçebilir görüntüsü verenBolusporTeknik Direktör Osman Özköylü, saha içi organizesine “Cumali Bişi, DzonDelargen,Mustafa Durak, MoiseAdileho, Arif  Morkoyun” beşlisine rakip alana yüklenme işareti verdi. Oynanmayan 7 dakikalık sürenin 90+6 dakikasında; Mustafa Zengin’in asistliğinde “Burak Bekaroğlu”karambolnoktada gol yapan oyuncu oldu. Bu gol ile 2-2’lik denge geldi. İstanbul Bölgesi futbol hakemi  Emre Malok, Demirspor’un yeni bir “İş Kazası” yaptığını belirleyen son düdüğünü çaldı….

ELDE edilen net gol fırsatları ile farkın en azından Balıkesir’de olduğu gibi6 olabilir  neticezincirleme hatalar, kenar bençteki kaos ve görülmeyen heyecan sonrası Demirspor +3 puan alamadı. Alsaydı puan cetvelinde 4.sıraya oturacaktı.. Ne var ki cömertlik kadar beceriksizlik Bolu müsabakasının 2-2 tamamlanmasına neden oldu. Kulübede hiyeraşı, saha içinde beceriksizliknet olarak görüldü. Bu nedenle yanlışın doğrusu bulunmalı.

ADANASPOR Afyon’da oynadığı Eskişehir müsabakası 0-0 neticelendi ve elde ettiği +1 puan ile 14 puanla “kümede kalma” sınırının üzerine çıkamadı…