TOPTANCILAR TEPKİLİ

Adana’nın Seyhan ilçe Belediyesi, Halk Market şubeleri açmaya hazırlanırken tepkilerde arttı. Açılması planlanan Halk Marketler Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Araştırma ve Uygulama Çiftliği’nde üretilen gıda ürünlerini de tüketiciye sunulacak olması Gıda toptancılarının tepkilerine yol açtı.
Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay geçtiğimiz 4 Şubat'ta yaptığı açıklamada tarım ve gıdanın dünyada stratejik sektörler haline geldiğini, vatandaşların sağlıklı ve ucuz gıdaya ulaşması için kurum olarak çaba gösterdiklerini belirtmiş “Seyhan Belediyesi’ni üreten ve paylaşan bir belediye haline getirmek için çabalıyoruz. Bunun içinde Halk Market’lerimizi yakın zamanda hizmete açacağız. Halk Marketlerde satılacak ürünler için kooperatiflerle işbirliği yapmayı amaçlıyoruz” diye konuşmuştu.

"BU İŞTEN VAZGEÇİN"

Gıda toptancıları başkanı derneği başkanı Kazım Bozan'da Seyhan Belediyesi'nin bu uygulamadan derhal vaz geçilmesi gerektiğini ifade etti. Yazılı bir açıklama yapan Kazım Bozan, "Bu halk Mavi marketleri unutmadı. Başkan Akif Akay bu işten vazgeçmeli. Belediye market açar mı? Hizmet yapın yol yapın" diye uyarıda bulundu.