Çukurova Üniversitesine (ÇÜ) bağlı yüksekokul ve meslek yüksekokullarını 2020 YKS sonucu ile kazanıp yerleşen, Adana merkez ve ilçelerde ikamet eden öğrenciler için oryantasyon programları düzenlendi. Covid-19 önlemleri gereği sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılan oryantasyonlarda öğretim elemanları tarafından birinci sınıf öğrencilerine yüksekokullar ve bölümleri hakkında bilgi verildi.

Resim önizlemesi
Her yıl tekrarlanan geleneksel uyum haftası etkinlikleri kapsamında Çukurova Üniversitesine bağlı yüksekokul ve meslek yüksekokullarını kazanan birinci sınıf öğrencilerine kampüs, derslikler, amfiler, laboratuvarlar ve eğitim sistemi tanıtıldı.

Resim önizlemesi

Oryantasyon eğitimi kapsamında Adana Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Karaisalı Meslek Yüksekokulu, Ceyhan Meslek Yüksekokulu, Yumurtalık Meslek Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Kozan Meslek Yüksekokulu ve Aladağ Meslek Yüksekokulunda tanıtım etkinliği düzenlendi.

Resim önizlemesi
Öğrencilere kayıtlı oldukları bölümlerde, ilgili bölümlerin tanıtımı yapıldı. Öğrenciler derslik, laboratuvar, uygulama sınıfları vb. mekânları gezip ilgili akademisyenlerden bilgi alma fırsatı elde ettiler.

Resim önizlemesi
Yüksekokul ve meslek yüksekokullarını tarafından düzenlenen kampüs turuna da katılan öğrenciler ayrıca Adana Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, Karaisalı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ramazan Bilgin, Ceyhan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Deniz Yıldırım, Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğ. Üyesi Hülya Saygı, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ergün Serindağ, Kozan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Saliha Kırıcı ve Aladağ Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mahmut Altıner ile de tanışarak görüş ve düşüncelerini dile getirdiler.
Oryantasyon etkinlikleri anı fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Resim önizlemesi